O projekcie

Co to za nazwa? Jak powstał? Czego nauczysz się obserwując projekt?

Projekt powstał w czerwcu 2019, kiedy byłam po mojej szesnastym zabiegu operacyjnym. Wracałam od lekarza, rozmawiałam z mamą i mówiłam, że bardzo bym chciała, aby ludzie byli bardziej świadomi w temacie chorowania i zaczęli chorować z głową.

Postanowiłam wykorzystać pozytywnie moje doświadczenie ze szpitalami i tak powstał projekt #chorujęzgłową, który był tworzony z myślą pomocy innym ludziom po zabiegach i z problemami zdrowotnymi.

Choroby dotykają wielu z nas. Bardzo ciężko jest odpowiednio na nie się przygotować. Operacje są dla wszystkich jedną wielką niewiadomą, która budzi wiele pytań. Jako osoba, której segregator medyczny jest bardzo mocno wypełniony przeróżnymi badaniami, wynikami czy wpisami ze szpitali postanowiłam założyć kanał na YouTube, gdzie poruszam tematy choroby, szpitala i niepełnosprawności.

Pewnie zastanawiasz się: to ile miałam tych pobytów, że o nich opowiadam?

Prawie 30 razy w sanatoriach, 17 operacji i 1 zabieg operacyjny, ponad 25 blizn pooperacyjnych i miesiące leżenia w szpitalu. Nie wiele osób w takim wieku jak ja ma takie duże doświadczenie z medycyną.

Czego chcę Cię nauczyć?

Przede wszystkim akceptacji choroby, świadomego podejścia do niej i przygotowania się do zabiegów. Dodatkowo, pokażę Ci jak wygląda codzienne życie niepełnosprawnej osoby i z jakimi problemami się mierzy. Nauczysz się ode mnie również bycia pozytywnie nastawioną osobą, która z uśmiechem kroczy przez życie, pomimo kłód, które miała podrzucane.

Mam nadzieję, że ten projekt udowodni Tobie, że niepełnosprawność jest w głowie i można wiele osiągnąć, jak tylko się chce!

Instagram projektu: https://www.instagram.com/chorujezglowa/