Choruję z głową

Przecież nie dasz rady…

Hej!

Dzisiaj mam dla Was bardzo ważny wpis, bo jest on o pokonywaniu własnych słabości.

Słyszysz czasem ten głosik w głowie, który mówi, że nie dasz rady i nie ma sensu próbować? Jak go usunąć z własnego umysłu?

Kilka tygodni temu pojechałam na wyjazd w Pieniny. Mogę wręcz powiedzieć, że ta wycieczka była dla mnie przełomowa. Postanowiłam, że przejdę Wąwóz Homole w całości, poruszając się o dwóch kulach. Pewnie myślisz, że jestem szalona i masz całkowicie racje. Ciężka trasa, bo dużo śliskich kamieni i schodów, ale był to mój cel. Dlaczego? Po pierwsze kocham stawiać sobie wyzwania, po drugie chciałam udowodnić innym, że jak się chce to zawsze się znajdzie sposób. I co z tego, że o kulach? Było ciężko, a nawet bardzo, ale za to satysfakcja była jeszcze większa.

I teraz pomyślisz sobie dlaczego tak cieszę się z przejścia niecałych 6 km. Po PRZESZŁAM 6 KILOMETRÓW. Dla mnie słowo „przeszłam” jest kluczowe.

Cztery lata temu przeszłam bardzo skomplikowaną operacje biodra. Zabieg się udał, ale lekarz był przekonany, że nie będę w stanie chodzić samodzielnie. Wada była zbyt duża, a mięśnie słabe. Wizja wózka mnie przerażała, a chodzenie z kulami do końca życia nie napawało optymizmem.

Pamiętam, że wychodząc ze szpitala powiedziałam lekarzom, że za pół roku to ja wrócę do tańczenia. Wtedy wszyscy tylko kiwali głowami, że jest to niemożliwe. Uwierzcie mi, że kolejne pół roku nie było kolorowe. Spędziłam prawie trzy miesiące w szpitalu rehabilitacyjnym, ćwicząc czasem nawet i po dziesięć godzin dziennie. Wiedziałam, że muszę wrócić do pełnej sprawności. Nie byłam w stanie wyobrazić siebie na wózku. W tym okresie nie było dnia, kiedy nie płakałam.

Rehabilitacja zaczęła przynosić efekty, zaczęłam stawiać pierwsze kroki. I wtedy obiecałam sobie, że nie będę się poddawać, bo wiem, że mogę wiele rzeczy osiągnąć, które wydają się niemożliwe.

Dlaczego o tym pisze?

Dla Ciebie może i sześć kilometrów to mało, ale mam nadzieję, że zrozumiałeś, że warto cieszyć się z tego co mamy, stawiać sobie nowe cele, pokonywać swoje słabości i wierzyć w siebie. Tego życzę Ci z całego serca!

Ściskam, Asia

komentarze 4

  • order olanzapine

    Thanks for the suggestions about credit repair on this particular web-site. The things i would offer as advice to people is usually to give up a mentality that they buy at this point and pay back later. As being a society most of us tend to repeat this for many factors. This includes trips, furniture, in addition to items we really want to have. However, it is advisable to separate one’s wants from the needs. As long as you’re working to raise your credit ranking score you really have to make some trade-offs. For example you may shop online to economize or you can check out second hand outlets instead of high priced department stores intended for clothing.

  • zyprexa no rx

    Thanks for the tips on credit repair on all of this blog. What I would advice people is to give up the mentality that they can buy now and pay later. As a society we tend to do this for many things. This includes vacations, furniture, and items we want. However, you need to separate your wants from all the needs. While you are working to improve your credit score you have to make some sacrifices. For example you can shop online to save money or you can go to second hand stores instead of expensive department stores for clothing.

  • cbd for sale

    Needed to write you this very small word to help thank you so much yet again relating to the stunning tips you have discussed at this time. It has been certainly incredibly generous of people like you to allow extensively all that a lot of folks could possibly have distributed as an e-book to earn some cash for their own end, especially considering the fact that you could have done it if you considered necessary. The good tips also acted like a easy way to be aware that many people have a similar desire just as mine to figure out a great deal more around this condition. Certainly there are a lot more enjoyable instances ahead for folks who check out your blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.